Klubbat pris Restaurant ( Folkets Hus) Kusten,Stockvik,sönd.23/10

Läs annons här

223. Frank Björklund oljemålning på duk signerad 134x250 cm.
( Klubbat pris 9100:- )

214.Hjalmar Nordlund oljemålning på pannå 50x70 cm.signerad betitlad á tergo " Sommarkväll vid havet"
( Klubbat pris 1200:- )

312.Parti äldre fiskeutrustning:Rulle Shakespeare True blue 1956 model GE made in USA medföljande blått läder etui.
                     6 stycken drag och pirkar kartonger m.m. enligt bild (14-delar )  ( Klubbat pris 200:- )

313. Johan Lundgren oljemålning på duk 44x39 cm signerad
( Klubbat pris 850:- )

463. Hamadan matta 191x 144 cm. ( Klubbat pris 1200:)

315. Parti 6 st.armbandsur. från vänster Omega  i etui,Omega Seamaster,Timex + 3 andra klockmärken ,funktionstest tyder på att alla sex urverken EJ fungerar. 6 st.
( Klubbat pris 800:- )

Samlingsbild: Från vänster: 224. Bengt Åberg oljemålning på duk fågel 46x38 cm.signerad.Daterad -83 à tergo.
( Klubbat pris 3100:- )
464.i mitten, Bengt Åberg oljemålning på duk fåglar 46x38 cm.signerad. ( Klubbat pris 3200:- )
  454.till höger Bengt Åberg oljemålning på duk hav 46x38 cm.signerad.Betitlad "morgonbris"och daterad -83 à tergo.
( Klubbat pris3100:- )

466. Gunnar Greiber oljemålning på duk 46x46 cm.signerad,betitlad à tergo "Höst"
( Klubbat pris 1600:- )